Wyślij formularz i skorzystaj z darmowej konsultacji

  Fotowoltaika już od kilku lat bije rekordy popularności jako ogólnodostępne, odnawialne źródło energii.
  Zamiast dać się ponieść entuzjazmowi, warto dokładnie przeanalizować, czy takie rozwiązanie na pewno okaże się dla nas opłacalne.
  Audyt fotowoltaiczny pomoże rozwiać wszelkie niejasności i zaprojektować efektywnie działającą instalację!
  Podczas naszych audytów analizujemy zużycie energii elektrycznej przez wszystkie zainstalowane w obiekcie urządzenia, przyglądamy się jego bieżącym potrzebom, a także ustalamy, jaką powierzchnię inwestor może przeznaczyć na instalację fotowoltaiczną.
  • Sporządzanie dla klienta analizy zawierają rozmieszczenie modułów oraz możliwy sposób ich połączenia i podłączenia do sieci elektroenergetycznej. Przy wyznaczaniu opłacalności inwestycji uwzględniamy takie parametry, jak temperaturowy współczynnik strat mocy, straty na przesyle energii elektrycznej oraz sprawność wewnętrzną.
  Roczna produkcja energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych szacowana jest m.in. na podstawie danych z najbliższej stacji aktynometrycznej, nachylenia instalacji oraz orientacji względem stron świata.
  Roczne oszczędności szacujemy na podstawie bezpośredniego zużycia energii elektrycznej, jak i darmowego odbioru energii elektrycznej z sieci w przypadku instalacji prosumenckich on-grid.

  Zajmujemy się również obliczeniami instalacji fotowoltaicznych dużych mocy (powyżej 10 MW) szytych na miarę klienta. Dbamy o to, aby właściciel instalacji oddawał do sieci jak najmniejszą ilość, a większość wykorzystywał na własne potrzeby. Dzięki temu czas zwrotu instalacji jest krótszy!

  Dlaczego powinieneś rozważyć audyt energetyczny z wdrożeniem instalacji fotowoltaicznej?

  • Jego wyniki można wykorzystać zarówno do projektów budowlanych, jak i przy ubieganiu się o różnego typu dofinansowania
  • Dowiesz się, jaka moc paneli fotowoltaicznych jest dla Ciebie optymalna
  • Zyskasz wszystkie niezbędne informacje o nakładach inwestycyjnych oraz o kosztach eksploatacyjnych planowanej instalacji
  • Unikniesz inwestycji w nieefektywną, źle zaprojektowaną instalację fotowoltaiczną

   

  Kontakt

  Efektywniej sp. z o.o.

  ul. Strzegomska 42B/9 piętro, 53-611 Wrocław

  tel.: 883 747 577

  e-mail:  info@efektywniej.pl