Konferencja szkoleniowa
Zarządzanie budynkiem po zmianach w prawie energetycznym
Szanowni Państwo,
wraz z prelegentami i organizatorami pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w konferencji szkoleniowej „Zarządzanie budynkiem po zmianach w prawie energetycznym”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 24 lutego 2022 roku o godzinie 9:00, za pośrednictwem platformy Click Meeting. Konferencja dedykowana jest wszystkim zarządcom wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, którzy nie tylko pragną być na bieżąco ze zmianami prawnymi, jakie zachodzą w ustawie Prawa Energetycznego, ale również szukają sprawdzonych rozwiązań na zwiększenie efektywności energetycznej w zarządzanych przez nich osiedlach. Mamy nadzieję, że wysłuchanie zróżnicowanych tematycznie wykładów nie tylko pomoże odnaleźć się w najnowszych zmianach prawnych, ale również ułatwi Państwu skuteczne i efektywne zarządzanie osiedlem lub budynkiem. Jesteśmy przekonani, iż niniejsze spotkanie stanie się okazją do dyskusji, a także do poszerzenia i ugruntowania wiedzy przydatnej w codziennej praktyce.
DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM?
- Weźmiesz udział prowadzonej przez ekspertów konferencji, podczas której otrzymasz solidną dawkę praktycznej wiedzy potrzebnej w codziennej pracy zarządcy budynku mieszkalnego lub osiedla.
- Otrzymasz dostęp do pakietu materiałów szkoleniowych, opracowanych przez zespół ekspertów w dziedzinie efektywności energetycznej.
- Otrzymasz dostęp do e-booka zawierającego eksperckie publikacje z zakresu efektywności energetycznej
- Otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji szkoleniowej.
- Uzyskasz atrakcyjne rabaty na usługi świadczone przez Efektywniej sp. z o.o.
Wykład: Zmiany w ustawie Prawo Energetyczne
W ostatnich miesiącach doszło do istotnych przemian w obrębie ustawy Prawo Energetyczne oraz ustawie o efektywności energetycznej. Podczas prelekcji nie tylko omówimy wszelkie zmiany, ale również ich wpływ na funkcjonowanie wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Przyjrzymy się także Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 roku. Szczególną uwagę poświęcimy kwestiom rozliczeń kosztów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej po nowelizacji Ustawy Prawo Energetyczne. Omówimy temat montażu podzielników kosztów ogrzewania wraz z analizą opłacalności ich zastosowania w budynku wielorodzinnym Odpowiemy również na pytanie, czy zarządca musi montować podzielniki kosztów ogrzewania i przedstawimy możliwe alternatywy dostępne dla tego rozwiązania. |
mgr. inż. Tomasz Śliwiński
Doświadczony audytor i doradca energetyczny, twórca projektów ESCO dla budynków wielorodzinnych oraz projektu obniżania mocy zamówionych metodyką zużyciową. Mentor, trener i praktyk wpisany na listę ZAE oraz posiadający uprawnienia do wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej z listy MI. Twórca i współtwórca ponad 200 opracowań termomodernizacyjnych. Szeroką wiedzą z zakresu audytów energetycznych, audytów efektywności energetycznej, audytów źródeł ciepła, certyfikacji i gospodarki energetycznej, zapotrzebowania na moc cieplną, obliczania opłacalności OZE, systemu białych certyfikatów oraz badań termowizyjnych od lat dzieli się wiedzą w ramach autorskich programów szkoleniowych dedykowanych dla spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości.
Wykład: System zarządzania energią w budynku. Nowe kierunki renowacji budynków mieszkalnych
Rynek energetyczny doświadcza nie tylko znacznego wzrostu cen, ale również zmian wywołanych transformacją energetyczną. W obliczu nowej sytuacji nieraz okazuje się, iż stare rozwiązania w dziedzinie zarządzania energią przestają wystarczać. Niniejszy segment poświęcony zostanie zagadnieniom z zakresu efektywnego zarządzania energią, z uwzględnieniem szeregu możliwych modernizacji podnoszących efektywność energetyczną. Zaprezentujemy zarówno sposoby na optymalizację efektywności energetycznej już funkcjonujących w budynku elementów, jak również opcje wymagające instalacji nowych elementów (w tym również instalacji OZE). Poruszony zostanie również aspekt planowania strategii przeprowadzania wyżej wspomnianych inwestycji oraz źródeł ich finansowania, a także zasady budowania skutecznej i przejrzystej komunikacji z członkami wspólnoty. |
Prowadzący
inż. Szymon Pecuch
Twórca i współtwórca ponad 280 audytów energetycznych budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych, basenów i budynków użyteczności publicznej, a także ponad 35 audytów energetycznych dużych przedsiębiorstw oraz wielu innych opracowań związanych z efektywnością energetyczną. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu audytów źródeł ciepła, analiz OZE, a także opracowywaniu metodyk obliczeniowych dla przedsięwzięć w zakresie OZE oraz opracowaniach standardów metodyki wykonywania ocen i audytów przy projektach masowych. W parze z doświadczeniem idzie szeroka wiedza z zakresu termomodernizacji budynków oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w tym także budownictwa pasywnego.
Warsztaty: System zarządzania energią w budynku. Nowe kierunki renowacji budynków mieszkalnych
Podczas godzinnego bloku warsztatowego skupimy się na analizie aktualnie dostępnych opcji modernizacyjnych, mających na celu zmniejszenie zużycia energii w budynkach wielorodzinnych. Poznamy narzędzia, dzięki którym zarządcy mogą dokonać racjonalnej i rzetelnej oceny opłacalności wybranych inwestycji. Przyjrzymy się także systemowi świadectw efektywności energetycznej, potocznie nazywanych białymi certyfikatami, stanowiących znakomite uzupełnienie w przypadku poszukiwania środków na inwestycję modernizacyjną. Postaramy się porównać go z innymi obowiązującymi systemami wsparcia i, wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie warsztatów, dobrać optymalne rozwiązania dla przypadków konkretnych nieruchomości czy obiektów. |
Prowadzący
mgr. inż. Radosław Biernat
Doradca, praktyk, projektant i certyfikowany audytor w zakresie wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej oraz sporządzania kompleksowych audytów energetycznych. Twórca kilkudziesięciu audytów energetycznych i powyżej 200 świadectw charakterystyki energetycznej. Posiada szeroką wiedzę z zakresu termomodernizacji budynków, termowizji oraz klimatyzacji, chłodnictwa, ciepłownictwa, w tym także wentylacji oraz badań zależności pomiędzy konstrukcją budynku, a zapotrzebowaniem na moc cieplną. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu certyfikacji i audytów energetycznych, a także zapotrzebowania na moc cieplną.
Kontakt
Efektywniej sp. z o.o. pl. Wolności 7b, 50-071 Wrocław tel.: 883 747 577 e-mail: info@efektywniej.pl |
Regulamin konferencji szkoleniowej dostępny jest na stronie