Wyślij formularz i skorzystaj z darmowej konsultacji

    Konferencja szkoleniowa

    Zarządzanie budynkiem po zmianach w prawie energetycznym

    Szanowni Państwo,

    wraz z prelegentami i organizatorami pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w konferencji szkoleniowej „Zarządzanie budynkiem po zmianach w prawie energetycznym”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 24 lutego 2022 roku o godzinie 9:00, za pośrednictwem platformy Click Meeting. Konferencja dedykowana jest wszystkim zarządcom wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, którzy nie tylko pragną być na bieżąco ze zmianami prawnymi, jakie zachodzą w ustawie Prawa Energetycznego, ale również szukają sprawdzonych rozwiązań na zwiększenie efektywności energetycznej w zarządzanych przez nich osiedlach. Mamy nadzieję, że wysłuchanie zróżnicowanych tematycznie wykładów nie tylko pomoże odnaleźć się w najnowszych zmianach prawnych, ale również ułatwi Państwu skuteczne i efektywne zarządzanie osiedlem lub budynkiem. Jesteśmy przekonani, iż niniejsze spotkanie stanie się okazją do dyskusji, a także do poszerzenia i ugruntowania wiedzy przydatnej w codziennej praktyce.

    Program konferencji 24.02.2022

    9:00 – 9:15       Oficjalne rozpoczęcie konferencji szkoleniowej

    9:20 – 10:50     Wykład: Zmiany w ustawie Prawo Energetyczne

    10:50 – 11:00    Przerwa

    11:00 – 12:00    Wykład: System zarządzania energią w budynku. Nowe kierunki renowacji budynków mieszkalnych

    12:00- 12:15    Przerwa

    12:15 – 13:15     Warsztaty: Planowanie modernizacji zmniejszających zużycie energii w budynkach wielorodzinnych

    13:15 – 13:30   Przerwa

    13:30 – 14:00   Oficjalne podsumowanie wydarzenia

     

    DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM?

    • Weźmiesz udział prowadzonej przez ekspertów konferencji, podczas której otrzymasz solidną dawkę praktycznej wiedzy potrzebnej w codziennej pracy zarządcy budynku mieszkalnego lub osiedla.
    • Otrzymasz dostęp do pakietu materiałów szkoleniowych, opracowanych przez zespół ekspertów w dziedzinie efektywności energetycznej.
    • Otrzymasz dostęp do e-booka zawierającego eksperckie publikacje z zakresu efektywności energetycznej
    • Otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji szkoleniowej.
    • Uzyskasz atrakcyjne rabaty na usługi świadczone przez Efektywniej sp. z o.o.

    Wykład: Zmiany w ustawie Prawo Energetyczne

    W ostatnich miesiącach doszło do istotnych przemian w obrębie ustawy Prawo Energetyczne oraz ustawie o efektywności energetycznej. Podczas prelekcji nie tylko omówimy wszelkie zmiany, ale również ich wpływ na funkcjonowanie wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Przyjrzymy się także Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 7 grudnia 2021 roku. Szczególną uwagę poświęcimy kwestiom rozliczeń kosztów centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej po nowelizacji Ustawy Prawo Energetyczne. Omówimy temat montażu podzielników kosztów ogrzewania wraz z analizą opłacalności ich zastosowania w budynku wielorodzinnym Odpowiemy również na pytanie, czy zarządca musi montować podzielniki kosztów ogrzewania i przedstawimy możliwe alternatywy dostępne dla tego rozwiązania.

    mgr. inż. Tomasz Śliwiński

    Doświadczony audytor i doradca energetyczny, twórca projektów ESCO dla budynków wielorodzinnych oraz projektu obniżania mocy zamówionych metodyką zużyciową. Mentor, trener i praktyk wpisany na listę ZAE oraz posiadający uprawnienia do wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej z listy MI. Twórca i współtwórca ponad 200 opracowań termomodernizacyjnych. Szeroką wiedzą z zakresu audytów energetycznych, audytów efektywności energetycznej, audytów źródeł ciepła, certyfikacji i gospodarki energetycznej, zapotrzebowania na moc cieplną, obliczania opłacalności OZE, systemu białych certyfikatów oraz badań termowizyjnych od lat dzieli się wiedzą w ramach autorskich programów szkoleniowych dedykowanych dla spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości.

    Wykład: System zarządzania energią w budynku. Nowe kierunki renowacji budynków mieszkalnych

    Rynek energetyczny doświadcza nie tylko znacznego wzrostu cen, ale również zmian wywołanych transformacją energetyczną. W obliczu nowej sytuacji nieraz okazuje się, iż stare rozwiązania w dziedzinie zarządzania energią przestają wystarczać. Niniejszy segment poświęcony zostanie zagadnieniom z zakresu efektywnego zarządzania energią, z uwzględnieniem szeregu możliwych modernizacji podnoszących efektywność energetyczną. Zaprezentujemy zarówno sposoby na optymalizację efektywności energetycznej już funkcjonujących w budynku elementów, jak również opcje wymagające instalacji nowych elementów (w tym również instalacji OZE). Poruszony zostanie również aspekt planowania strategii przeprowadzania wyżej wspomnianych inwestycji oraz źródeł ich finansowania, a także zasady budowania skutecznej i przejrzystej komunikacji z członkami wspólnoty.

     

    Prowadzący
    inż. Szymon Pecuch

    Twórca i współtwórca ponad 280 audytów energetycznych budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych, basenów i budynków użyteczności publicznej, a także ponad 35 audytów energetycznych dużych przedsiębiorstw oraz wielu innych opracowań związanych z efektywnością energetyczną. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu audytów źródeł ciepła, analiz OZE, a także opracowywaniu metodyk obliczeniowych dla przedsięwzięć w zakresie OZE oraz opracowaniach standardów metodyki wykonywania ocen i audytów przy projektach masowych. W parze z doświadczeniem idzie szeroka wiedza z zakresu termomodernizacji budynków oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w tym także budownictwa pasywnego.

     

    Warsztaty: System zarządzania energią w budynku. Nowe kierunki renowacji budynków mieszkalnych

    Podczas godzinnego bloku warsztatowego skupimy się na analizie aktualnie dostępnych opcji modernizacyjnych, mających na celu zmniejszenie zużycia energii w budynkach wielorodzinnych. Poznamy narzędzia, dzięki którym zarządcy mogą dokonać racjonalnej i rzetelnej oceny opłacalności wybranych inwestycji. Przyjrzymy się także systemowi świadectw efektywności energetycznej, potocznie nazywanych białymi certyfikatami, stanowiących znakomite uzupełnienie w przypadku poszukiwania środków na inwestycję modernizacyjną. Postaramy się porównać go z innymi obowiązującymi systemami wsparcia i, wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie warsztatów, dobrać optymalne rozwiązania dla przypadków konkretnych nieruchomości czy obiektów.

     

    Prowadzący
    mgr. inż. Radosław Biernat

    Doradca, praktyk, projektant i certyfikowany audytor w zakresie wystawiania świadectw charakterystyki energetycznej oraz sporządzania kompleksowych audytów energetycznych. Twórca kilkudziesięciu audytów energetycznych i powyżej 200 świadectw charakterystyki energetycznej. Posiada szeroką wiedzę z zakresu termomodernizacji budynków, termowizji oraz klimatyzacji, chłodnictwa, ciepłownictwa, w tym także wentylacji oraz badań zależności pomiędzy konstrukcją budynku, a zapotrzebowaniem na moc cieplną. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu certyfikacji i audytów energetycznych, a także zapotrzebowania na moc cieplną.

    Kontakt

    Efektywniej sp. z o.o.

    pl. Wolności 7b, 50-071 Wrocław

    tel.: 883 747 577

    e-mail:  info@efektywniej.pl

     

    Regulamin konferencji szkoleniowej dostępny jest na stronie

    Program SAE

    Oszczędzaj z programem SAE! Łącząc know-how z dziedziny efektywności energetycznej, ciepłownictwa oraz automatyki, stworzyliśmy autorski program zarządzania czynnikiem grzewczym w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki zaawansowanym algorytmom programowania jesteśmy w stanie osiągnąć do 25% oszczędności energii cieplnej w skali roku.

    Więcej
    Program sae
    Sprawdź całą ofertę

    Wyznaczanie współczynników LAF

    Jakie podejście daje niezbitą podstawę do sprawiedliwego i odpowiedzialnego rozliczenia kosztów ogrzewania z mieszkańcami zarządzanego budynku? Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby wybrana metoda pozwalała na obiektywne i realne odwzorowanie udziałów poszczególnych mieszkań w końcowym rozliczeniu energii cieplnej. Wszystkie informacje zawarte są w artykule.

    Więcej
    wyznaczanie-współczynników-laf
    Sprawdź całą ofertę

    Moje ciepło

    Uzyskaj dofinansowanie z Funduszu Modernizacyjnego na realizację programu „Moje Ciepło” i pięciu innych inicjatyw.

    Więcej
    moje-cieplo
    Sprawdź całą ofertę

    ESCO – proste finansowanie inwestycji

    Program ESCO to wdrażane rozwiązań tak, aby osiągnąć jak największe oszczędności energii przy jednoczesnym zachowaniu przepisów i norm zawartych w obowiązujących rozporządzeniach oraz warunkach technicznych. Całe przedsięwzięcie odbywa się bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów inwestycyjnych, a rozliczenie zostanie dokonane dopiero na podstawie uzyskanych oszczędności i zdobytych z inwestycji. 

    Więcej
    finansowanie-esco
    Sprawdź całą ofertę

    Pozyskiwanie dofinansowań

    Oferujemy wsparcie przy pozyskiwaniu dofinansowań. Na życzenie klienta zarządzamy, realizujemy oraz koordynujemy projekty aż do momentu ich zakończenia.

    Więcej
    Zespol_audytorski
    Sprawdź całą ofertę

    Badania i audyty termowizyjne budynków

    Wykonujemy ekspertyzy termowizyjne obiektów budowlanych: domów wielorodzinnych, hal, obiektów użyteczności publicznej oraz ekspertyz termowizyjnych instalacji elektroenergetycznych.

    Więcej
    badania-i-ekspertyzy-termowizyjne
    Sprawdź całą ofertę

    Świadectwa charakterystyki energetycznej i certyfikaty energetyczne

    Firma Efektywniej wykonuje certyfikaty energetyczne dla budynków czy lokali mieszkalnych sprzedawanych lub wynajmowanych. Opracowujemy również projektowaną charakterystykę energetyczną przy składaniu dokumentów o ubieganie się o pozwolenie na budowę.

    Więcej
    swiadectwa-charakterystyki-energetycznej
    Sprawdź całą ofertę

    Moc zamówiona – Analiza, weryfikacja, obliczanie

    Analiza mocy zamówionej to dokument, w którym są przedstawione szczegółowe obliczenia obciążenia cieplnego budynku wraz wyznaczeniem mocy dla systemu centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Dzięki wyliczeniom możliwe będzie obniżenie mocy zamówionej oraz kosztów z nią związanych.

    Więcej
    Analiza-mocy-zamówionej
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt remontowy budynku

    Audyt remontowy to dokument zawierający analizę stanu technicznego budynku wraz z wskazaniem rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej poszerzonej o zakres remontowy. Do rozwiązań można zaliczyć m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, czy wymianę systemu grzewczego jak również remont balkonów czy remont dachu. Dokument stanowi podstawę do uzyskania premii remontowej.

    Więcej
    Audyty-remontowe
    Sprawdź całą ofertę

    Pisanie wniosków o dotacje i dofinansowania

    Oferujemy wsparcie przy pozyskiwaniu funduszy. Na życzenie klienta zarządzamy, realizujemy oraz koordynujemy projekty aż do momentu ich zakończenia.

    Więcej
    Zespol_audytorski
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt fotowoltaiczny – audyt instalacji fotowoltaicznej

    Firma Efektywniej wykonuje audyt energetyczny instalacji fotowoltaicznej. W opracowaniu skupiamy się dość dokładnie na zużyciu energii elektrycznej w poszczególnych godzinach i dniach w tygodniu. Na podstawie odczytów z liczników energii czy własnych pomiarów dopasowujemy instalację w taki sposób aby czas zwrotu był jak najszybszy.

    Więcej
    Audyt-energetyczny-fotowoltaika
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny dofinansowanie

    Specjalizujemy się w wykonywaniu audytów energetycznych dla naszych Klientów, następnie pozyskujemy finansowanie pod przedsięwzięcia wynikające z audytu, wdrażamy je i rozliczamy projekt. Oferujemy wsparcie przy pozyskiwaniu funduszy. Na życzenie klienta zarządzamy, realizujemy oraz koordynujemy projekty aż do momentu ich zakończenia.

    Więcej
    od-dofinansowanie-nfos-i-ure
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny oświetlenia oraz oświetlenia ulicznego

    Audyt oświetlenia to opracowanie, w którym zawarte są obliczenia fotometryczne, prowadzące do oszacowania oszczędności energii, nakładów finansowych i czasu zwrotu inwestycji, wynikających z wymiany istniejącego oświetlenia na oświetlenie typu LED.

    Więcej
    Audyt-energetyczny-oświetlenia
    Sprawdź całą ofertę

    Analiza OZE – Odnawialnych źródeł energii

    Audyt energetyczny to dokument zawierający analizę stanu technicznego obiektu lub instalacji wraz z wskazaniem rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej. Do rozwiązań można zaliczyć m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, czy modernizację instalacji.

    Więcej
    audyt odnawialnych zrodel energii
    Sprawdź całą ofertę

    Przekroczenie mocy umownej

    Moc umowna, czyli inaczej maksymalna ilość energii, którą określa się w kW i którą w danym momencie pobiera odbiorca energii elektrycznej. jakie są konsekwencje je przekroczenia i jak zmienić moc umowną?

    Więcej
    Zmniejszenie-zamowionej-mocy-
    Sprawdź całą ofertę

    Finansowanie ESCO

    ESCO, czyli skrót od nazwy Energy Service Company. Przedsiębiorstwo oszczędzania energii typu ESCO jest firmą, która świadczy usługi energetyczne lub dostarcza inne środki poprawy efektywności energetycznej dla danego odbiorcy energii i bierze przy tym pewną część ryzyka finansowego na siebie. Przedsiębiorstwo płaci za wykonane usługi przez osiągnięcie poprawy efektywności energetycznej oraz innych kryteriów. Jak uzyskać finansowanie ESCO?

    Więcej
    swiadectwa-charakterystyki-energetycznej
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny mieszkania

    Mimo że audyty energetyczne przeważnie kojarzone są z ekspertyzą dotyczącą całego budynku lub obiektu, nie należy zapominać o audytach poświęconych pojedynczym mieszkaniom. To dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać tzw. certyfikat energetyczny oraz uzyskać informacje o zużyciu energii w naszym mieszkaniu. Jednak jak wygląda audyt energetyczny mieszkania i jakie informacje uwzględnia? Zachęcamy zapoznania się z ofertą!

    Więcej
    audyt-energetyczny-mieszkania
    Sprawdź całą ofertę

    Audytor energetyczny kurs

    Jesteś zainteresowany tworzeniem audytów energetycznych i w ten sposób chcesz pomagać wielu przedsiębiorstwom w tworzeniu analiz i obliczaniu najważniejszych parametrów technicznych pozwalających między innymi na uzyskanie różnego rodzaju finansowań? Certyfikacja energetyczne w Polsce istnieje od 1 stycznia 2009 roku. Od tamtej pory stale rośnie zapotrzebowanie na doradców, którzy wykonują świadectwa charakterystyki energetycznej, dlatego, jeśli rozważasz zawód audytora, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poniższymi akapitami, w których tłumaczymy, czym zajmuje się takowy audytor oraz jak uzyskać uprawnienia do sporządzenia świadectw charakterystyki energetycznej.

    Więcej
    kurs-na-audytora-energetycznego
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny oświetlenia

    Audyt energetyczny oświetlenia to inaczej opracowanie, zawierające analizę aktualnego stanu oświetlenia należących do osiedla. Wskazują również możliwe do realizacji przedsięwzięcia modernizacyjne, zakres oraz parametry techniczne i ekonomiczne.

    Więcej
    audyt-energetyczny-oswietlenia
    Sprawdź całą ofertę

    Pomiary przemysłowe

    Efektywniej prowadzi pomiary z zakresu jakości energii elektrycznej, badania nieszczelności instalacji sprężonego powietrza oraz w zakresie efektywności pracy sprężarek. Dodatkowo wykonuje ekspertyzy termowizyjne budynków i różnego typu instalacji oraz pomiary natężenia oświetlenia.

    Więcej
    Pomiary-nieszczelności-instalacji-sprezonego-powietrza
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt instalacji sprężonego powietrza

    Audyt energetyczny instalacji sprężonego powietrza zawiera informacje w zakresie poprawy wytwarzania, dystrybucji, poboru sprężonego powietrza oraz informację o finansowaniu inwestycji. Elementem audytu jest wyliczenie wskaźników jednostkowych produkcji sprężonego powietrza (kWh/m³) wraz z opracowaniem rozwiązań ich poprawy. W audycie znajduje się również szczegółowa identyfikacja nieszczelności w całej sieci sprężonego powietrza, weryfikacja poprawności pracy sprężarek oraz różnego typu symulacje, które mają doprowadzić do zwiększenia oszczędności energii w tym obszarze.

    Więcej
    Analiza-efektywnosci-pracy-sprezarek
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt efektywności energetycznej przedsiębiorstwa

    Audyt efektywności energetycznej to dokument, stanowiący podstawę do otrzymania dodatkowych środków pieniężnych za wykonanie modernizacji przyczyniających się do poprawy efektywności energetycznej. System opiera się na zapisach Ustawy z 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej. Do uzyskania białego certyfikatu wydawanego przez URE , w audycie należy ująć przedsięwzięcie, dzięki któremu roczna oszczędność energii wyniesie 10 ton oleju ekwiwalentnego.

    Więcej
    Audyt-efektywnosci-energetycznej
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny przedsiębiorstwa

    Audyt energetyczny przedsiębiorstwa to dokument, który każde duże przedsiębiorstwo jest zobligowane wykonać cyklicznie co 4 lata w myśl Ustawy o efektywności energetycznej z dnia 20 maja 2016 r. Audyt zawiera szczegółowy bilans energii oraz dostarcza informacji o potencjalnych oszczędnościach energii. Po wykonanym audycie należy przesłać zawiadomienie do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w terminie do 30 dni od jego zakończenia.

    Więcej
    Audyt-energetyczny-przedsiebiorstwa
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt do premii termomodernizacyjnej

    Audyt energetyczny to dokument zawierający analizę stanu technicznego budynku wraz z wskazaniem rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej. Do rozwiązań można zaliczyć m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, czy wymianę systemu grzewczego. Dokument stanowi podstawę do uzyskania premii termomodernizacyjnej.

    Więcej
    potrzeby-premii-termomodernizacyjnej
    Sprawdź całą ofertę

    Program czyste powietrze 2023 – Wniosek i audyt energetyczny

    Audyt energetyczny pod program Czyste Powietrze skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację pod termomodernizację oraz wymianę źródła ciepła.

    Więcej
    czyste-powietrze
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny źródła ciepła

    Audyt energetyczny źródła ciepła to dokument zawierający analizę aktualnego systemu źródła ciepła wraz z wskazaniem rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej.

    Więcej
    Audyt-energetyczny-źródła-ciepła
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny sieci ciepłowniczej

    Audyt energetyczny sieci ciepłowniczej ma pokazać w jaki sposób można zmniejszyć koszty za eksploatację sieci oraz jak efektywnie zarządzać energią. Przeprowadzenie audytu daje również możliwość otrzymania wsparcia w postaci białych certyfikatów lub skorzystania z innych form dofinansowań

    Więcej
    Audyt-energetyczny-sieci-ciepłowniczej
    Sprawdź całą ofertę

    Audyt energetyczny domu jednorodzinnego

    Audyt energetyczny to dokument zawierający analizę stanu technicznego obiektu lub instalacji wraz z wskazaniem rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej. Do rozwiązań można zaliczyć m.in. ocieplenie przegród zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, czy modernizację instalacji.

    Więcej
    Audyt energetyczny domu jednorodzinnego
    Sprawdź całą ofertę

      Poproś o wycenę