Wyślij formularz i skorzystaj z darmowej konsultacji

    Mamy dziś nie lada okazję do świętowania!  

    14 sierpnia obchodzimy w Polsce dzień energetyka. To stosunkowo świeże (ledwo trzydziestoletnie) święto jest dobrą okazją do wspólnego celebrowania – w końcu każdy z nas, nawet nie będąc związany z branżą energetyczną, korzysta z jej zdobyczy na co dzień.

    Zazwyczaj zasypujemy Was wiedzą ze świata energetyki, jednak dziś postanowiliśmy zrobić mały prezent zarówno tym, którzy na co dzień siedzą w świecie kilowatów i opracowań inżynierskich, jak również osobom, które po prostu… potrzebują nieco motywacji 😉

    Poniżej znajdziecie zestaw plakatów, które śmiało możecie powiesić w swoim biurze, mieszkaniu lub gdzie tylko zechcecie. Powitajcie Dzień Energetyka uzbrojeni w dobrą energię! Aby pobrać plakat w pełnej rozdzielczości, wystarczy kliknąć w jego miniaturę. 

    Korzystajcie śmiało – u nas sprawdzają się świetnie!

    Owocnej pracy. 

    Kiście winogron, granaty i figi w krajobrazie, Abraham Brueghel, 1670 

    Bogactwo owoców zdaje się wręcz wylewać poza ramy obrazu. Ułożonym na drewnianym stole kiściom białych winogron, figom i granatom towarzyszą bujne liście winorośli. Dzięki żywej palecie kolorów kompozycja tętni życiem, a owoce zaskakują świeżością i  niezwykle realistycznie oddaną teksturą. 

     Doskonały plakat dla tych, którzy lubią zaskakiwać świeżymi pomysłami! 

    Pobierz

    Pobierz

    A niech to prąd kopnie!
    Benjamin Franklin czerpiący energię elektryczną z nieba, Benjamin West, 1816  Benjamin Franklin – słynny erudyta i jeden z założycieli współczesnej Ameryki, spogląda w niebo w dramatycznej scenie nawałnicy z piorunami, a jego oczy płoną ciekawością i inspiracją. Otoczony jest narzędziami naukowymi, jak przystało na naukowca o szerokich zainteresowaniach. W wyczynach Benjamina Franklina uczestniczą również dzieci, tak jak i on przepełnione bezbrzeżną ciekawością świata. Plakat dla tych, którym nie straszne są wszelkie eksperymenty! 
    Owocnej pracy.
    Martwa natura z owocami, ostrygami i porcelanową miską, Abraham Mignon, 1660-1679 Kompozycja tej martwej natury jest jednocześnie wystawna i pomysłowa. W ustawionej do góry dnem szklance odbija się okno i widok na wieżę kościoła w Utrechcie, gdzie mieszkał Mignon. Skryta wśród egzotycznych owoców misa z chińskiej porcelany jest oznaką dobrobytu i stołową wizytówką majętnego gospodarza.Coś dla tych, którzy nie pogardzą odrobiną luksusu 😉

    Pobierz

    Pobierz

    Audytor płakał jak obliczał
    Portret młodej dziewczyny zakrywającej oczy, Pietro Antonio Rotari, 1707 – 1762Młoda dziewczyna każdym fragmentem swego jestestwa wyraża emocje, które nią targają. Nakryte drogim aksamitem ramiona kulą się bezbronnie, a pochylona głowa opada ku piersi.
    Dziewczyna chowa twarz w białej, jedwabnej chusteczce, która jednak nie jest w stanie ukryć pąsowego rumieńca wykwitającego na jej policzkach. Pozostaje jedynie zadać sobie pytanie – jesteśmy świadkami jej wstydu, czy może rozpaczy?Dla tych, którzy stawiają czoła skomplikowanym przypadkom!  
    Owocnej pracy.
    Martwa natura z obraną pomarańczą i kiścią winogron, Albertus Steenbergen, 1824 – 1900 Niezwykle oszczędna kompozycja odzwierciedla zasady protestanckiej religijności, której ideałami były pracowitość i skromność. Mimo tego obraz obfituje w detale. Kiście jasnych i ciemnych winogron kuszą błyszczącą, wilgotną powierzchnią, a skrywająca soczysty miąższ skórka pomarańczy została częściowo odkrojona, spiralnie zwieszając się z owocu poza krawędź stołu.Z myślą o tych, którzy szukają piękna w prostocie.

    Pobierz

    Pobierz

    O panie! A kto to panu tak wyliczył?
    Czytająca stara kobieta, Gerard Dou, 1631 –1632 Księga została namalowana tak szczegółowo, że bez trudu ​​można zobaczyć, co czyta kobieta.  A poświęca się ona lekturze 19 rozdziału Ewangelii Łukasza… Przesłanie tekstu jest następujące:  “Ci, którzy chcą czynić dobro, muszą oddać uboższym połowę wszystkiego co mają.”  Kosztowne ubrania starej kobiety ostro kontrastują z tym przesłaniem. Nadal jest ona przywiązana do dóbr doczesnych. Plakat dla tych, którym nie raz przychodziło naprawiać cudze błędy 😉

    Kontakt

    Efektywniej sp. z o.o.

    pl. Wolności 7b, 50-071 Wrocław

    tel.: 883 980 577

    e-mail:  info@efektywniej.pl